Nemám čas, mám málo času a co s tím?

Na konci příspěvku naleznete dárek – dotazník pro vás

Počet slov:1751, Čas na čtení: 9 minut


Protože příspěvky s transformačními příběhy, které s vámi nově sdílím jsou textově delší, chtěla bych se dnes zeptat i vás, zda vám tato podrobná forma vyhovuje, pokud jste některý z nich četli, napište mi prosím, děkuji.

Zde je jedna z odpovědí, která mi obratem přišla:

Mně se tato forma moc líbí, dobře se mi to čte, pro mne je to velmi přínosné, jsem ráda, že je to hodně konkrétní. Mohu si vše lépe navnímat a procítit pocity i u sebe. Také mám co dělat, abych si ten čas dopřála, ale pro mne je to ta nejzákladnější věc, kterou si mohu dopřát, vždyť tam vše nové začíná. R.B.

Já také tu konkrétnost a podrobnost vnímám jako prospěšnou, je přínosná k uvědomění si, jak funguje zrcadlení, a co nás uvnitř vlastně ovládá, proč se necítíme v pohodě a dobře, i jak si poradit.

Příběhy nám všem přinášejí uzdravení právě uvědomováním, procítěním svých vynořených pocitů s otevřeným srdcem a soucitem.

Na příbězích si uvědomíme, jak fungujeme, co a jak si zrcadlíme ve vztazích, i to, jak si umět pomoci z toho začarovaného kruhu emocí a mentálního chaosu ven.

Čas na sdílení příběhů s vámi i na vlastní rozjímání pro uvědomění si svých potřeb, emocí, postojů, vzorců a pocitů je pro každého z nás velmi prospěšné.

Jak si udělat čas na sebe?

Udělat si čas na sebe se učíme v této uspěchané době snad všichni…učím se to stále i já, abych svůj čas tady co nejlépe využila (dle vnitřního vedení) a nenechala se svou myslí ovlivnit a zmást. Také jsem stále v tréninku, jako my všichni.

Jak vypadá můj pracovní den: Při každém uzdravovacím harmonizačním procesu vašeho životního příběhu spolu prožijeme 2-3 hodiny času (vždy záleží, co vše si chcete uvnitř vyřešit) a já se vždy těším na vaše moudré vhledy, úlevu a prožitky. Každý životní příběh je opravdu vyjímečný a jedinečný. I TEN VÁŠ!

Pak přijde fáze pro následné přepisování poznámek zapsaných během procesu, to mi zabere 1-2 hodiny (někdy se mi fakt hned nechce, ale abych nezapomněla souvislosti, které se v mé paměti uchovávají, většinou do druhého dne to zvládnu), a když mám volný den přijde vložení na stránky, úprava a rozeslání e mailů, a na fb a to mi trvá cca 1- 1.5 hodiny, což je dobrým skutkem osvěty pro seberozvoj ostatních.
Nejsem technicky zdatná, jsem samouk na pc, a stále se učím, proto mi vše trvá déle.

Snažím si plánovat konkrétní čas na psaní a ten se snažím dodržet, ne vždy se mi to podaří, ale když začnu, jsem k nezastavení, cítím radost a naplnění. Píši ve svém volném čase v rámci osvěty nás všech. Těší mne to, i kdyby příspěvek pomohl k posunu a uvědomění jen jednomu z vás.

Přiznávám se ale, že pěstování vlastní sebedisciplíny mi dávalo zabrat. Protože moje mysl často vytvářela pochybnosti a kladla dokola odpor, například: už je informací všude dost, je to zbytečné, málokoho to bude zajímat apod.

Když si na vašem příběhu uvědomím i něco z mých vnitřních záznamů, tak si vše, co cítím a vnímám zapisuji (technika duševního psaní), a následně si to uvnitř i zpracovávám …a na to potřebuji čas i sama pro sebe 1-2 hodiny. Cítím, že tento styl života je pro mou duši velmi prospěšný a vnitřně naplňující, a já se cítím mnohem lépe než dřív.

Nestíhám a nemám čas a co s tím?

Kdysi jsem často opakovala ve své mysli věty typu nemám čas, mám málo času, nestíhám, nemůžu, nejde to a to způsobovalo, že přibýval pocit větší zaneprázdněnosti a přitahovala jsem neklidné situace, ve kterých se mi nedařilo zastavit, a nikam mne to nechtělo pustit. Především psát, malovat, meditovat, jít ven nebo odpočívat. Pobíhala jsem po bytě a uklízela a dělala zmateně několik věcí najednou. Nebo se mi nechtělo dělat vůbec nicvnitřní kritik vynášel soudy a obvinění například: jsem k ničemu, nic nedokážu, nejsem dost dobrá, všechno bylo marné apod.

Dělala jsem všechno možné, jen ne to, co jsem opravdu byla uvnitř vedena udělat. Když vysíláme nestíhám tak opravdu nestíháme, a to, co cítíme a co si myslíme to se nám i plní, přitahujeme si překážky! Pomáhalo mi zeptat se sama sebe, co by mi prospívalo, co potřebuji, co mi přinese klid, pocit naplnění a pohodu? A zapisovala, co mi chodilo první na mysl. Zkuste to, nenechte se odradit a prostě pište, překvapí vás, jak se odpovědi po chvíli sami objeví.

Vnitřní svět je jedinečný film vašeho života

Jak se cítíme uvnitř tak se nám děje vně. Uvnitř svého životního filmu máme možnost vytvářet svou budoucnost a harmonické vztahy na úrovni změny pocitů. Jinak nás řídí naše uložené pocity z minulosti a stále dokola se vytváří to, co jsem kdysi prožili.

Pustit si televizi na pár hodin pro rozptýlení mysli umíme každý, ale věnovat se sobě, navštívit svůj vnitřní film, to už je těžší, chápu, nikdo nás to neučil, jak využít smysluplně svůj čas. Proto zabývat se sami sebou je pro nás vlastně nepřirozené, a vždy se najde něco, co je důležitější než my, co nás může rozptýlit, na co se můžeme vymluvit. Často se cítíme unavení jen tím, že svou pozornost (a tím svou energii) plýtváme neuváženě. Rozptylováním nebo přemýšlením, proč to nejde, rozjímáním o minulosti, váháním a pochybováním o sobě. Také jsem se v tomto kole dlouho motala.

Říci dost a rozhodnout se je jen na nás. Mne pomáhá v ten moment se sama zeptat: Co dělám proto, abych čas neměla? Co nebo kdo je důležitější než já? Koho si vážím víc než sebe? Co upřednostňuji sama před sebou? Vyzkoušejte to, určitě se pousmějete, jako já při odpovědích.

Možná si teď řeknete: Přesně, je čím dál tím víc svodů, co stahují naši pozornost. Taky mám co dělat, abych si ten čas našla. Pořád se starám, aby byli ostatní spokojení a pak už nemám sílu.

Když se já přistihnu, že spěchám zeptám se sama sebe: K čemu je ten věčný spěch ? ( zaujalo mne to kdysi v písničce od Hany Zagorové). A zastavím se, zvolním, pousměju se nad tím, jak se v tu chvilku snaží mít mentální programy opět navrch. Umět zastavit vnitřní nutkání shonu, spěchu a dělání, že dělám ovládat je na nás, pak tu vnitřní neřízenou (podvědomou) sílu usměrníme a zastavíme. Pak svou energii využijeme ve svůj prospěch, a nevyčerpáme svou vnitřní sílu bezvýznamně.

Uspěchanost, to je ta největší brzda v posunu k získání vnitřního klidu, pohody, harmonie, radosti – stavu štěstí. Spěch nás vyčerpává a myšlenky na nedostatek času zaktivují vnitřního kritika, a cítíme vinu za neschopnost, že jsme to podstatné a prospěšné, co nás těší a naplňuje nezvládli. A nespokojenost je na světě.
Různé vnější svody, co ještě musím a co bych měl udělat nám brání zvolit si své tempo a svůj styl života – být tu i sami pro sebe, své pocity a svou duši.

Musím – jak na musismus?

Musismus (musím to a to) je pouze naučený, převzatý styl života, je to program, který nám brání, abychom neměli více času na sebepoznání a uvedení do praxe, což rozvíjí intuici a obnovuje vnitřní klid a harmonii.

Zastavení se pro sebepoznávání skrze svou sebereflexi také obnovuje skryté schopnosti a vnitřní komunikaci v přítomnosti. Musím a měla bych, pochybnosti o sobě je žití v budoucnosti nebo minulosti, nejsme v plné přítomnosti ve svém těle.

Všem velmi prospívá sebepozorování a “ dívání “ se na svůj jedinečný životní film, na příběh našeho života, který můžeme jen my sami uvnitř řídit, to by mělo být naší prioritou pro lepší budoucnost.

Abychom měli příležitost a prostor cítit, procítit i to, co jsme se naučili v sobě potlačovat, protože jsme se báli a neuměli to jinak, chránili jsme se uzavíráním sebe i různými postoji a vzorci. Nyní už můžeme tvořit průběh našeho příběhu skrze pozitivní pocity tak, abychom žili spokojený, naplněný a radostný život.

Abychom uměli žít tak, jak se chceme ve svém životě my sami také cítit. Právě pravdivým přístupem k sobě, poznáváním (i stinných stránek) a opouštěním toho, co nám už nesvědčí a neprospívá. Osvojíte si, jak ovládnout svou mysl a vnitřní naprogramování, které vás automaticky ovládá. Jsou to jen záznamy, to nejsme my, to je důležité vědět.

Možná si teď říkáte: občas mi přijde, že když nejsem uspěchaná, tak jsem divná…

Zkuste se zeptat sami sebe: A kdo si to myslí? Kdo mi tyto pochybnosti podsouvá (srdce nebo mysl)? A proč si to myslím? Odkud to pramení? Jak žili moji rodiče?

Předané vzorce rodičů, prarodičů

Často jsme o odpočinku slýchávali různé názory už během svého vývoje, a co víc, vnímali jsme vzor myšlení a chování od svých rodičů, prarodičů, kdy zastavení se nebo odpočinek byl vnímám jako zahálení, lelkování, lenost nebo nezodpovědnost vůči druhým. Byli neustále v pozoru, hlavně něco dělat a nezastavit se! Co by tomu řekli ostatní že? Také vám to něco připomíná?

Možná si řeknete:

Marcelo, tohle jsem potřebovala slyšet. Dnes je to pro mne velmi důležité, abych si to uvědomila a mohla si čas pro sebe zase ustát. Tohle jsem dnes potřebovala číst a zastavit se, udělat něco pro sebe. Dovolit si konečně cítit, co se ve mne skutečně odehrává, přijmout své emoce a vytvořit nová rozhodnutí.

Technika sebedotazování

Věděli jste, že filosof Sokrates už tehdy doporučoval techniku sebedotazování k obnovení psychického zdraví?
Harmonizující dotazník pro ty z vás, kdo hledá odpovědi na své otázky.
Zkuste se dnes zastavit (a alespoň každý následující den po dobu 7 dnů) a sami sebe se zeptat:
Jak se dnes cítím?

Co mne potěšilo?

Jak jsem se cítil/a?

Rozhodilo mne něco, někdo?

Jaké emoce jsem cítil/a?

Znám tyto pocity a emoce ze svého dětství?

Jak jsem zareagoval/a?

Reagoval/a jsem tak i v dětství na nepříjemné situace?

Jaká situace se ti vybaví z minulosti s podobnými pocity a reakcí?

Představ si, že tuto svou část osobnosti z minulosti obejmeš a zeptáš se jí:
Jak se cítíš? Ujisti ji, že tě zajímají její pocity.

Co pro tebe mohu udělat?

Co by sis přála?

Co bys potřebovala, aby ses cítil/a lépe?

Co by ti udělalo radost? Zajímá mne to, jsi pro mne velmi důležitý/á.

Pro získání odpovědi se několikrát zhluboka nadechněte a zavřete si oči, pak si vše zapište. Poté si zavřete oči a v představě vše vyjádřené splňte, a obejměte, pohlaďte, utěšte část uvnitř sebe. Dejte ji pozornost, lásku, uznání, vše co ji v minulosti chybělo.

Sami sobě jste pro svá malá „JÁ“ osobnosti z minulosti podporou a láskyplnou útěchou.
Zkuste to a budete mít sami ze sebe radost a cítit se jako znovuzrození!

Jestli jste dočetli až sem gratuluji, je vidět, že si vážíte sebe, svého času, svého vnitřního světa a duchovního rozvoje.
Přijměte můj obdiv a vřelé objetí
s úctou Marcela
a koukněte se ještě sem:

PS: LÍBIL BY SE VÁM 7 DENNÍ HARMONIZUJÍCÍ POBYT?
NAPIŠTE MI PROSÍM, ZDA BY SE VÁM POBYT LÍBIL, PŘEDEM DĚKUJI ZA VAŠE SDĚLENÍ. DNES DĚLÁM TENTO MALÝ PRŮZKUM pro případnou rezervaci místa.


DOSTALA SE KE MNE NA ČERVEN 2024 NABÍDKA krásných a cenově přijatelných PROSTOR V CHORVATSKU S POLOPENZÍ (Makarská riviéra)
NA 7 DENNÍ HARMONIZUJÍCÍ POBYTY PRO 12 OSOB
1.WORKSHOP – SCHOPNOST SEBELEČENÍ, POMOZTE NEJEN SAMI SOBĚ + trénink navzájem
1.WORKSHOPOBNOVENÍ HARMONIE VE VZTAZÍCH, SOULAD VZÁJEMNÉHO ZRCADLENÍ PRO PÁRY

Zatím předběžně uvádím hodnotu této nabídky: 15 500 kč za 7 denní pobyt s polopenzí včetně pestrého programu, v ceně bude zahrnuta osobní konzultace – harmonizace, masáž, váš písemný rozbor, technika duševního psaní, podpora a vzájemné sdílení. Doprava není v ceně, možnost sdílené jízdy po domluvě se zájemci, to bychom spolu poladili…Těším se na vaše sdělení
Využijte KONTAKTNÍ FORMULÁŘ ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů