Pocit únavy a nedostatku energie

Únava je pocit, který všichni dobře známe, když nemáme dostatek energie na to, co potřebujeme udělat. Výkon klesá a s tím klesá i naše nadšení. Pravdou je, že každý má právo být někdy unavený, ale naprogramovaná mysl často vnímá pocit únavy jako problém. 

Pak se vynořuje pocit bezmoci i odporu, který je spojen s únavou a vzniká vnitřní napětí ve spojení s myšlenkou, že něco nestihnete, nezvládnete nebo, že nemůžete v zaměstnání podávat dobrý výkon. Podvědomě se spustí strach, naštvanost (odpor), kritika tohoto stavu a to vytváří pocit vlastního utrpení a vnitřní nesoulad.

A často si neuvědomujeme toto staré mentální přesvědčení uvnitř nás.  Mnoho lidí si stále myslí, že být unavená/ý“ je špatné, hrozné, že je to brzdou a omezením nebo, že to značí nějakou nemoc.

Únava nás vede k odpočinku a do klidu, udělat si čas na sebe, naslouchat sobě, svým pocitům, vnitřnímu hlasu a nové volbě nebrat únavu jako překážku, ale jako výzvu poskytnout prostor a čas sobě samým pro uvolnění vnitřního napětí, regeneraci, introspekci pro nové vhledy, kroky a volby. 

Únava je pobídka, pozvánka naší duše pro ztišení a vstup do nitra pro vnitřní naslouchání a spojení, i pro poznání a přijetí svých částí, které zrovna touží po naší pozornosti.

S únavou souvisí i pocit nemám čas, a pak ho opravdu nemáme, mozek nám podsouvá nutkavé myšlenky se stěžováním si na nedostatek času a to nás nepustí jít udělat to, co potřebujeme. Většinou se to děje, když procházíme určitou změnou, něčím, co mozek na podvědomé úrovni nezná, a tak nás chce chránit před zklamáním, rizikem, nezdarem.

Mozek má obrovskou nevyužitou kapacitu schopností a kreativity, ale autopilot našeho podvědomí chce mít ve všem jistotu, chce dělat a reagovat tak, jak už to zná, to co se nám už kdysi osvědčilo.  

Únava také někdy bývá výmluvou našeho podvědomí, aby zastavilo naše nové kroky k jakékoli změně. Mysl točí myšlenky typu: jsi unavená/ý jdi si lehnout, nic nedělej to počká, nemáš na to čas. Snaží se odložit neznámé, nové, dosud nepoznané…

Intuice se nás snaží jemně upozornit na to, že můžeme s nadšením dělat a dopřát si to nejlepší, a to snadnou cestou. Intuice nás vede nepřepínat se a momentálně dělat to, co je v našich silách, abychom se cítili vnitřně smířeni s výsledkem. Intuitivně cítíme, co nám prospívá.

Žádný přírodní zákon neříká, že neustále musíme něco dělat bez zastavení.

Odpočinek je vyjádřením úcty naší tělu i duši.

Doufám, že to dnes bylo pro vás užitečné.

Pokud se cítíte unavení a vyčerpaní a potřebujete obnovit svou vnitřní sílu, uvolnit vnitřní napětí a načerpat energii skrze radostné a naplňující okamžiky zábavnou a veselou formou mám pro Vás nabídku ojedinělého 7 denního harmonizujícího pobytu u moře. Máme 4 poslední místa a rezervace končí 30.3.2024!

O Harmonizačním pobytu naleznete více zde. Jste vítáni s otevřenou náručí.

S láskou

Marcela

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů