Proč klid opět vystřídá nespokojenost

Konec nespokojenosti

Asi to také znáte, sotva se jedna situace vyřeší přijde úleva a najednou máme k něčemu nebo někomu opět nějaké výhrady a cítíme nespokojenost.

Často se jakékoli naše výhrady týkají nás samých, našich částí osobnosti a mentálních asociací z dětství.

V dětství jsme byli mnozí často s něčím nespokojeni a naučili jsme se nějak reagovat, abychom nepříjemné situace nějak zvládli.

Vliv částí naší osobnosti – záznamy prožitků z dětství

A právě tyto vnitřní části se dokola „vnucují“ do našeho vědomí (oběť, chudinka). Podvědomě zasahují do naší mysli a varují nás, že je něco špatně nebo, že něčeho máme málo, ten vnitřní pocit chce víc a víc, chce se cítit líp a líp, ve skutečnosti nás ale žádá část osobnosti o naší pozornost, uvědomění. uznání a přijetí, a jakmile se jí dostane naší pozornosti můžeme dosahovat změny prožitku i vnitřní spokojenosti.

Jinak se vynořují dokola staré pochybnosti – je to pouze uložený záznam prožitku a naučený program reakcí a je uvnitř nás, je jen náš, my jsme se tak cítili, my jsme si vytvořili mentální vzorce pro reakce našeho chování, které nám kdysi sloužily pro naši ochranu, a proto jen my to můžeme vědomě změnit.

Jak to udělat?


Uvědomit si svou část, spojit se s ní a zeptat se, kdy se tak cítila, co se stalo, co si pomyslela a jak se zachovala. Co by jí pomohlo a splnit jí to, schopnost vizualizace a představivosti je zde velkým přínosem a darem.

Sebedotazování a introspekce


je jednou z cest, jak objevit uvnitř sebe, kdy nám v dětství postoje chování a reakce pomáhaly a změnit je. Vždy máme možnost nové volby a rozhodnutí, možnost vědomého záměru.

Ovládnout svůj mozek

Další fází je ovládnout svůj mozek, naučit se dávat mozku nové pokyny, vyměňovat staré myšlenky plné pochybností za jiné – zastavit a přepsat uvnitř sebe tu gramofonovou desku. Tím se vytváří nová neuronová spojení a zanikají ta stará.

Jsme v tomto procesu všichni společně a učíme se, jak pomáhat nejen sami sobě abychom se cítili mnohem lépe.

Konec nespokojenosti

Jinak se budou vynořovat pochybnosti i po dosaženi sebelepšího výsledku, této časti uvnitř nás bude stále něco málo, protože tento záznam v podvědomé mysli je uložený, stále živý, čerpá z nepříjemných prožitků – ze záznamu v podvědomí.

Jak vzniká v dětství program nespokojenosti – pocitem a přesvědčeními z nedostatku něčeho, málo pozornosti, lásky, peněz, pocit neúspěch s přesvědčením nejsem dost dobrý, jsem špatný, všechno je zbytečné, nikdo mne nemá rád, nikoho nezajímám, jsem sám a opuštěný …

Vnitřní záznamy

Ale právě tyto vnitřní záznamy dokola vytváří vnitřní napětí s nutkáním a obavami – chtít vše hned,  mít krásný vztah hned, žít svůj sen hned, mít novou práci hned, mít úspěch hned, být moudrý hned ale z této úrovně nevnímáme a nevidíme malé zázraky, které se dějí ani drobné krůčky vedoucí k úspěchu, a nová rozhodnutí, které nás vedou tou nejlepší možnou cestou.

Právě radost a vděčnost z drobných krůčků a větších kroků vytváří ještě větší radost a stav spokojenosti a štěstí s novými možnostmi a příležitostmi.

 Život je o proměně a změně

Pocit nespokojenosti v dospělosti je zároveň ukazatelem pro změnu. Nespokojeností s pocitem stagnace vám duše dává vědět: udělej už něco jinak, vyzkoušej nové možnosti, otevři se novým příležitostem, vztahům, spolupráci apod.

Bod zlomu

Život je o neustálé proměně a změně a i mne životní cesta vede dělat věci jinak, zkoušet, riskovat, realizovat nové nápady a vize, i když se mi líbilo tam, kde jsem zrovna byla. Z ničeho nic nastane bod zlomu a také se objeví obavy a strach, co bude dál, jak to zvládnu zrealizovat, zda to bude přínosem pro všechny zúčastněné. Poté udělám nezbytné kroky, které mne zároveň těší, a jsou to chvíle, kdy cítím nadšení a radost z pouhé představy výsledku.

Obava a strach

A po této fázi se mnohdy dostaví obava z možného neúspěchu. Uvědoměním vnitřního vlivu podvědomí si zvolím vnitřní klid a bezstarostnost, důvěru v sebe a otevřenost novým příležitostem, které mi život právě nabízí.

Všichni jsme v tréninku své mysli

Také jsem v tréninku ovládání a rozvíjení své rozumové části vědomými záměry, dechovým cvičením, relaxací, meditací, a tak svou mysl vracím k víře v dobro a lepší svět s důvěrou v inteligentní moudrost vesmíru, který je součástí nás všech.

Nový směr začíná

Minulý rok jsem se věnovala osobnímu rozvoji, psaní na blogu, osobním terapeutickým sezením, pořádáním jednodenních seminářů objev svůj Zdroj moudrosti. Poslední dva měsíce roku jsem cítila jakousi vnitřní prázdnotu a napětí, stav ve kterém cítíte, že nevíte, jak dál, že přichází změna, ale vy nevíte jaká. Je to stav, kdy sklouznete opět do nejistoty (po několikáté) a netušíte, jak se váš život bude odvíjet dál.

V takových stavech mi pomáhalo být sama se sebou, přečíst si kvalitní duchovní knihu, rozjímat nad životem, sama nad sebou, jít ven nebo do meditace a jen tak být. Potřebuji mít pro sebe více prostoru a klidu pro získání odpovědí na moje otázky: jaké jsou moje další kroky, jaký směr, jaká cesta, ukažte mi prosím cestu (průvodci)

A začátkem prosince 23 jsem jednoho dne vnímala tichý hlas uvnitř sebe: posaď se k psacímu stolu napíšeme vizi nového směru spolu (informace mi přicházejí v rýmech 🙂 a sepsala jsem osnovu, která mi byla předána:


Jak rozvíjet emoční inteligenci a nejvyšší potenciál vědomí u dětí, jak pomoci pedagogům i ve statním sektoru k uvědomění a realizaci nových přístupů a postupů. Ale o tom až někdy příště…

Nic není náhoda

Koncem prosince mne oslovila ředitelka jedné soukromé školy a nový směr souvisel s vyučováním meditace pro děti. Nyní pomalu rozvíjíme spolupráci nejprve budováním důvěry s dětmi. Je to úžasná zkušenost a já se vždy velmi těším na další setkání. Vítání dětí mne vhání slzy dojetí…

Další možnost posunu souvisela i s ukazateli, které padli na seminářích od zájemců pro vícedenní pobyty k získání většího prostoru ke vstřebání nových vhledů, uvědomění a hlubšího prožitku v praxi.

Nové příležitosti a možnosti

Tuto příležitost jsem si uvědomila v době, kdy přišla nečekaná nabídka místa a prostoru k pobytu: nechceš si obsadit týden nebo dva v červnu pro své zájemce v krásném prostředí Makarska, a nebo další nabídka: za rok zrenovuji kamenné domečky trully v Itálii, budeš mít možnost krásného prostoru v ojedinělém prostředí v přírodě pro tvá harmonizující skupinová setkání.

Moje srdce zaplesalo radostí…Jsou to krásné příležitosti a krůček po krůčku se vše rozvíjí s podporou úžasných lidí, které mi bylo ctí potkat, abychom vizi mohli společně realizovat. Každý z nás má jiné schopnosti a umí něco jiného a tím se dokonale doplňujeme.

A i tato výzva je skvělá příležitost ke vzájemné spolupráci a propojování se stejně smýšlejícími lidmi a jejich schopnostmi pro vytvoření ojedinělého harmonizačního programu, podívejte se zde, kde i vy máte možnost nechat se hýčkat, radovat se a společně si užít zábavnou formou vnitřní klid, radost a prohloubit spojení svého pravého Já.

Těšíme se na vás

ČERVEN 7 denní pobyty v Makarska, Veliko Brdo

Na první termín zbývá pár míst, pokud procházíte jakoukoli životní změnou nebo si potřebujete dopřát péči, odpočinek, radost a klid zaregistrujte se včas, užijete si pohlazení pro vaši duši, mysl a tělo, přivítáme vás s otevřenou náručí.

S láskou Marcela

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů