Když si nejsme jistí dalším krokem

Když cítíme změnu a nevíme, co přesně udělat jinak, co změnit nebo jakým směrem se vydat, pak jsou techniky sebedotazování, meditace a dechová cvičení skvělou volbou, aby se zklidnila naše mysl, aby se uvolnilo vnitřní napětí a ujasnili jsme si směr v jakékoliv životní oblasti.

Když vnitřní napětí a neklid zastínil nedávno mou mysl

Od února jsem si také nebyla jistá, vnímala jsem, že něco bude jinak a nevěděla co, a ani jak dál. V tomto období jsem zdolávala a odkládala, co jsem potřebovala odložit včetně svých obav, které i mne čas od času přepadnou včetně pocitu strachu i prázdnoty, kterou vnímám jako předzvěst nějaké vnitřní změny. 

Měsíc únor je i měsíc mého narození ve znamení Ryb, a tentokrát jsem vnímala určité vnitřní napětí, neklid, obavy, prázdnotu, a chvílemi i smutek s tím vším spojený. 

Ptala jsem se sama sebe odkud to pramení, co mohu udělat jinak, jaký je můj další směr, jak dál, co mi ten stav má ukázat, co si mám uvědomit, co uvnitř zpracovat, co je za tím vším, jaké mentální postoje můžu změnit, jaká je tentokrát cesta z tohoto vnitřního stavu ven? 

Duševní psaní formou sebedotazování a introspekce je pro mne velmi přínosný nástroj pro sebekoučink, prostor, kdy mi přichází odpovědi, které někdy prostě ani nečekáte… a všechny odpovědi měly společného jmenovatele: skrytý strach.  Ale netušila jsem stále z čeho…

Introspekcí jsem si uvědomovala zpětně i své úspěchy, které byly najednou zastíněny, vše co jsem na své cestě už zvládla včetně nezdarů, ze kterých jsem se poučila. Ale inspirace s motivací stále někde vázla.

Uvnitř jsem cítila, že vím, že nevím, jak dál

Jsem vášnivý čtenář a smysluplné moudré knihy byly a jsou pro mne „klíčem“ k odemknutí skrytých schopností. Oslovily mne v tu chvíli inspirativní knihy od Dr. Deepaka Chopry. A kniha Supermozek mne velmi obohatila, přinesla mi mnoho aha momentů k uvědomění, nový pohled vnímání, jak vědoměji přistupovat sami k sobě, jak trénovat svůj mozek včetně funkcí mozku, jako takového.

Koučink

V té době jsem se svěřila mojí velmi dobré kamarádce, spřízněné duši Renatě Buchtové a dostala od ní návrh, zda si chci zkusit koučink. Tentokrát jsem přijala s důvěrou nabízenou pomocnou ruku, já jsem totiž ten typ člověka, co si na všechno potřebuje přijít sám. A naše sezení bylo velmi příjemné a zavedlo mne k novým postřehům.

Prostřednictvím specifických otázek mne Renatka nasměrovala k mnoha uvědoměním. Dostala jsem příležitost vnímat sama sebe z jiného úhlu pohledu, utřídila jsem si pod jejím vedením, co je a není mojí prioritou, abych si uvědomila své silné stránky a pocítila v čem jsem hodně dobrá. Nové dveře se pootevřely…

Mentální blok je stínem

Moje mysl si před šesti lety vytvořila omezení, mentální blok rozhodnutím – tohle nikdy nebudu dělat (jaký, to popisuji níže), a proto jsem měla ten pocit stagnace a netušila, jak mohu postupovat dál. Měla jsem objevit omezení, které jsem vytvořila. Nevím, jak to máte vy, ale já když něco odmítám, tak tím jednou stejně musím projít a často si to uvědomíme až zpětně.

V tu dobu jsem dostala pozvání a příležitost odletět na týden na krásné klidné místo na jihu Itálie, kam dojel i můj muž se svým kolegou vyřezávat sochy v olivovníkovém sadu, na přání majitelky. 

S majitelkou Janou se známe asi 4 roky a od prvního setkání máme pocit, že se známe dávno. Měly jsme tak prostor užít si týden pro naše společné chvíle na procházky v jarním slunečném počasí na pláži, pečovaly jsme v sadě o nově vysázené stromky, užívaly si krásy rozkvetlých stromů kolem i otevřeného sdílení. Při odjezdu jsem vnímala, jak bylo pro nás obě velmi přínosné zastavit se a rozhodla jsem se, že po návratu si vytvořím prostor sama pro sebe, dopřeji čas sobě k hlubšímu rozjímání, naslouchání, cítění vnitřního vedení.

Zastavit tok myšlenek a nepřemýšlet

Potřebovala jsem zastavit svou mysl a nepřemýšlet, protože další krok nelze vymyslet, musíme to cítit. Investovala jsem potřebný čas do svého hlubšího propojení. Prošla jsem 21 denní meditační výzvou Dr. Deepaka Chopry a následně i zakoupenými lekcemi dechových technik pro hlubší uvolnění uvízlé energie v buněčném systému, což mi každý den přinášelo větší a větší úlevu, klid, radost i bezdůvodný smích. Takovou vnitřní lehkost.

Strach a příležitost ke změně

Všichni máme někdy strach, i já mám někdy strach udělat nový krok, a měla jsem ho pokaždé, když jsem došla na životní křižovatku pro zdolání nějaké zásadní životní výzvy v mém životě – ať už to byl rozvod na počátku mojí cesty, strach při rozhodnutí podání výpovědi z práce i prodeji domu a stěhování, měla jsem strach, co si budou myslet moji blízcí, strach zda zvládnu svou knihu i sama vydat, nebo strach a pochybnosti při tvorbě mých webových stránek pomocí on line kurzu. Vždy jsem získávala odvahu, abych mohla překročit strach a udělat první krok a pak další. Na začátku nového je i nedůvěra, která bývá velkou clonou..

Tento transformační proces mne postupně vedl a vede k hlubokému sebepoznání, sebeuznání, sebepřijetí a sebejistotě už 15 let, a po této cestě jsem uzdravovala sama sebe od uložených záznamů prožitých traumat, mentálních přesvědčení a postojů, převzatých vzorců, strachů a nezpracovaných traumat rodové linie našich předků, které se do našeho energetického systému otisknou.

 

Na začátku jsem procházela intenzivním “restartem” vědomí, jakoby jedna Marcela musela “zemřít”, abych dostala novou šanci na život a mohla být sama sebou.

Harmonizace duše, mysli a těla

Harmonizovala jsem uvízlé energie – uložené záznamy bolestných prožitků pro obnovení vnitřního klidu a poznání, kdo vlastně jsem a proč jsem tady, abych našla, jaký je smysl mého života. Mým posláním je intuitivní průvodce práce s traumaty, mentálním a emočním stínem, pod kterým se skrývá naše radost, zdraví a vnitřní moudrost, naše pravé já, naše spontánnost, hravost i talenty, o kterých nemáme ani tušení, včetně skrytých schopností a darů, které pod tím vším čekají na naše odhalení, přijetí a využití.

Životní výzvy

Mnozí z vás prochází podobnou cestou, přijímáme všechny své části a trénujeme sami sebe, přijímáme postupně vše, co je naší součástí včetně stínů a osvojujeme si své skryté talenty a schopnosti, a když přijde správný čas procházíme dalšími výzvami, protože jsme připraveni je zvládnout. Je to čas pro rekapitulaci a novou volbu posunout se zase o krok dál. I když podobné vnitřní stavy už důvěrně znám tak i tak mou mysl související emoce zaplaví a zastaví k dalšímu hlubšímu přezkoumání.

 

Postupně se všichni učíme stát sami za sebou, důvěřovat si a vážit si sami sebe i svých schopností, abychom s neochvějnou důvěrou mohli žít naplňující život. Vždy, když jsem měla pocit uzavřít a otevřít nějakou kapitolu mého života dostavila se i odvaha zkoušet různé cesty, učit se novým věcem a trochu víc i riskovat a přijímat nové příležitosti.

Radost z nových kroků

A tento rok mi připadal na změny směru docela pestrý – jednou z novinek je vznik spolupráce se soukromou školou pro výuku meditace a plánované besedy pro rodiče i pro pedagogy včetně hledání cest, jak tento projekt uchopit. S ředitelkou školy jsme se shodly na společné vizi s cílem předávání informací v prezentaci na příkladech ze života a klientské praxe včetně ukazatelů pro zvídavé pedagogy i z jiných škol.

Zastávám názor, že pedagog je také jenom člověk. Má svou rodinu a děti, a prochází svými výzvami včetně různých bolestí a starostí jako my všichni. Ukazovat prstem, kdo co dělá špatně umí každý, ale hledat cesty, jak pomoci a předávat ukazatele vedoucí ke změně vnímání a přístupu k sobě i dětem vyžaduje soucitný a důvěryhodný přístup.

A druhou novinkou v mé nabídce je 7 denní harmonizační pobyt u moře s ojedinělým programem pro „restart“ vědomí, jak stát sami za sebou a vážit si sami sebe. Sestavily jsme pestrý program hravou formou včetně meditací, jógy, smíchu a speciálních dechových technik pro uvolnění napětí, které jsou velmi osvobozující. A vytvořila jsem propagační stránky s nabídkou na webu.

Ačkoliv jsem měla z každého kroku a celého procesu, který vedl k uskutečnění velkou radost i přesto jsem uvnitř cítila, že to ještě není všechno, že ještě něco přijde, že je tu něco o čem zatím nevím!

 A je to tu!

Odhalení, přijetí a otevření se novým možnostem

Je to dva dny, co na mne na fb “náhodou” vykoukl příspěvek Ester Davidové, (mám všechny její transformační knihy a byly mi skvělým průvodcem), který jsem měla vidět, právě ten byl třešničkou na dortu a velmi mne pomohl k uvědomění a přijetí nového rozhodnutí, abych otevřela celé dveře!

Ve svém příspěvku paní Ester otevřeně popisuje podobný proces se strachem, restartem vědomí, který také prožívala ve stejném období a zavedl ji hluboko do nitra k uvědomění směru a novému rozhodnutí.
A v jejím případě, jak uvádí, to bylo natáčet více videí a webináře, přijmout on line svět, čehož jsem se i já velmi obávala, a razantně jsem tvorbu videí z více důvodů odmítala.

Moje srdce zaplesalo radostí! To je ono, to je ten můj blok, ten vytvářel moje vnitřní napětí i odpor, nejsem v té situaci “tápání” a strachu sama.
Najednou jsem vnímala ty moje obavy a strach z neznalosti technických postupů, i nechuť mluvit jen tak na počítač, mobil, preferovala jsem osobní a oční kontakt, vzájemnou konverzaci pro sdílení.

A s nadšením jsem paní Esterce napsala: děkuji za Vaše slova, přesně tomu se dlouho bráním i já, i když cítím uvnitř sebe, že je to cesta, kterou asi mám jít. 

Několikrát se mi stalo, že to, čemu jsem se nejvíc ze strachu bránila jsem nakonec “musela” pro klid zkusit a krok za krokem se do toho dostat, abych strach překonala, a nakonec jsem to i zvládla. 

A to čemu se dlouho bráním je on line práce. Aby mi vesmír ukázal cestu přišla mi nedávno nabídka k natočení rozhovoru pro Cesty k sobě, a to on line, a já se zarazila, nevěděla jsem jak na to, najednou bylo prázdno, bála jsem se, že to technicky nezvládnu a přiznala své obavy, i to zda by nebyla možnost osobního setkání.
Ale tuto on line výzvu jsem nakonec s jejich skvělou technickou podporou – vedena Ivou Kukačkovou s důvěrou zvládla. Byla to zřejmě moje příprava.

Nejde popsat slovy, jak jste mi vaším sdílením pomohla. 6 let se totiž, od vytvoření svých webových stránek,  tvorbě videí opravdu bráním, součástí on line kurzu tvorby webu byly i videa a webináře, a právě tehdy padlo to moje jasné ne, ne tohle není nic pro mne, to ani zkoušet nebudu.

 Už vím, že všemu, čemu se bráním k tomu jsem nakonec v určitý čas stejně zavedena, abych si nekladla žádná omezení.

Můj dnešní vnitřní pocit nejde sdílet slovy, díky Vám přišel velký impulz podpory, že v tom tápaní,  jak dál nejsem vůbec sama. V noci se mi toho tolik utřídilo a najednou mám zase zpět svou sebejistotu i odvahu. 

A hned ráno přišlo rozhodnutí a to s takovou lehkostí, že jsem si představila formu a styl, a spontánně zapsala i obsah témat videí, který se mi vyjevil a utřídil. 

A to je první krok, teď krůček po krůčku budou přicházet k realizaci i ty další …

Najednou moje radost, nadšení, odvaha, vděčnost a sebejistota opět proudí mým tělem a já mám konečně chuť kráčet i touto cestou!  Objímám Vás na dálku a gratuluji

Překračování svých strachů nás vždy posílí

 Tímto sdílením bych vás chtěla povzbudit, abyste se nevzdávali, každý z nás má své jedinečné poslání a vizi, kterou cítíme jako silné vnitřní nutkání a nenechá nás stát na místě. A na nás je jít stále vpřed nasloucháním, přijímáním a trénováním, překračováním svých strachů.

S radostí jsem hned šla sdělit mému muži tu novinu, na co jsem vlastně přišla, jak jsem se rozhodla, odpověděl mi: no vidíš zlato, to bylo jen otázkou času, já tušil, že to natáčení videí také jednou přijde…

A jakmile vytvořím první video budu ho s vámi s potěšením sdílet.

  

Postupně se stáváme “zaměstnancem“ prostředníkem své duše

Duše nás inspiruje a zaměstnává pomocí vnitřních pocitů a vhledů, vnitřním vedením. A na nás je naslouchat a vědomě hledat cesty a možnosti, jak toho dosáhnout a zrealizovat.

Máme obrovskou příležitost vyzkoušet si různé profese, které si osvojujeme a učíme za pochodu, abychom své duši vyhověli – stane se z nás spisovatel i vydavatel, tvůrce webu, terapeut a průvodce, malíř obrazů, obchodní zástupce, manažer, který tvoří prezentace, marketing, organizuje semináře, besedy i videa a webináře :).

Neustále se díky tomu měníme a rozvíjíme a učíme něčemu novému dle svého vnitřního vedení, abychom mohli stát sami za sebou, důvěřovat si a být prospěšní i sami sobě. V tomto zaměstnaneckém poměru (své duše) zřejmě neexistuje omezení, nic, co bychom nezvládli.

Vliv podvědomí

Pouze podvědomí nás chce chránit skrze naše stará omezující rozhodnutí vysílaným strachem a myšlenkami: jako by vám něco uvnitř říkalo nedělej to, to není ono, jdi raději uklízet. Nutí vás to dělat vše okolo, i to co neděláte rádi, jen abyste se vyhnuli něčemu neznámému nebo zakázanému odporem.

Pak se ale ocitáme v pocitech bezvýznamnosti, otrávenosti, a cítíme se zbyteční, tím nám dává duše vědět: udělej něco jinak, měl by sis sám sebe víc hledět. A naše podvědomí začne reagovat vysíláním negativních myšlenek s emocemi, které nás psychicky rozhodí. 

V tu chvíli se musíme zastavit a najít cestu, jak zklidnit svou mysl, abyste mohli naslouchat svému nitru a vnímat i všechna ta znamení i pomoc, která k vám přichází, tak jako se ke mě dostaly potřebné knihy, koučink, týdenní pobyt, lekce dechových technik a nakonec i příspěvek paní Ester. Vše mělo svůj účel, jen to někdy hned nevidíme. Ještě jednou srdečné díky za vše.

„Lidé, kteří něčeho ve svém životě dosáhli se nerozhodovali pouze pro to, co je pohodlné a snadné. Dokázali to díky odvaze, nebáli se dělat odvážné kroky po řádné vnitřní rozvaze. Následovali své sny, věřili své vizi, svému úkolu a tím živili i svou vnitřní sílu, svůj vnitřní plamen.“

z knihy Stínový efekt, Debbie Ford

Byl tento příspěvek přínosný?
Pokud znáte někoho, komu by pomohl pošlete to dál…

s láskou Marcela

Titulní obrázek: Energetický obraz z mojí tvorby – Bohyně Nevinnosti

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů