Stíny a za nimi světlo

Problémy vnímáme jako stín, ale za každým stínem je světlo. To, co hledáme, je pravda uvnitř sebe samých, která se skrývá pod vrstvami prožitků – záznamů z minulosti.

Slovo „problém“ pochází z řečtiny a znamená „hledat“. Toto slovo použil Platón ve smyslu „hledat pravdu“.

Slovo problém se tedy používá nejen pro hledání pravdy, ale také pro situaci, která je nepříjemná, kde je potřeba nalézt nějaké řešení.

Problémy nejsou prokletím ale jsou výzvami pro posun vědomí, jsou součástí života, a každý z nás ve svém životě čelí nějakým výzvám.

Život je cesta a přináší řadu výzev, vždy když jsme na to připraveni. Výzvy jsou často vnímány jako problémy. Ale skutečným problémem není problém samotný, ale náš úsudek a postoj k němu.

Každý den je životní výzvou, která muže a nemusí být vnímána jako další problém. Především naše reakce na problém muže být příčinou našeho neštěstí, záleží na naší volbě i emocích, které nám pocit neštěstí způsobují.

Život je plný výzev (problémů), ale pokud známe vnitřní umění je řešit, pak může být váš život snadný a velmi šťastný.

Nemá cenu se bát nebo obávat jakékoliv výzvy (problému), když už víte, ze jsou to výzvy pro váš růst a že vy jste vlastně připraveni je zvládnout, obzvlášť když víte, jak se svými emocemi a pocity zacházet.

Problémy jsou jako stíny ale za každým stínem je vždy světlo. Když se k problému postavíte s odvahou a analyzujete jej z různých úhlů, pak najdete řešení svého vnitřního stínu.

Nemůžete zabránit tomu, aby nám život nedával výzvy, vždyť skrze výzvy se posouváme, nově rozhodujeme a děláme nové kroky, rosteme ve svém vědomí. Můžeme se ale rozhodnout, jak na ně zareagujeme. A když přijdou výzvy do cesty nemusíte je už dělat větší, než ve skutečnosti jsou. Když se setkáme s problémem, zachovejte klid a řešte jej postupně, jak přichází. Pozorujte své emoce a pocity, a přijměte je, jsou to vaše malé zraněné „já“, které chtějí vaší pozornost.

Měli bychom být vděční, že máme v životě různé výzvy, protože je to důkaz, že žijeme. Vždy je lepší procházet výzvou, která nás posune, než mít prázdný život. Výzvy utvářejí náš charakter a učí nás mnoho věcí o sobě samých i o životě.

Výzvy tedy nejsou překážky. Jsou to naše příležitosti k růstu a evoluci. Když překonáte své výzvy, stáváme se silnějšími, sebevědomějšími a šťastnějšími.

Problémy – výzvy nejsou kamenem úrazu na cestě k úspěchu. Jsou to odrazové můstky. A výzvy může řešit ten, kdo má odvahu se postavit sám za sebe a dokáže vyjádřit své potřeby, přání a plnit si je, neustupovat ostatním, ale stát sám za sebou.

Neutíkej před svými problémy – výzvami, které vznikají každému na míru k vlastnímu posunu. Nestrkejte hlavu do písku jako pštros, když se na vás někomu něco nelíbí. Postavte se za sebe i v partnerských vztazích, neustupujte pro klid někomu druhému, nesnažte se usnadňovat životní cestu druhým a stěžovat ji sami sobě.

Průbojností, výtkami a tlakem vás partner nevědomě učí: postav se konečně sám za sebe, budu tě omezovat tak dlouho, dokud se za sebe nepostavíš. A tou změnou přístupu měníš i své vzorce a přesvědčení: moudřejší ustoupí, pro klid ustoupím, nemá smysl nic vysvětlovat, všechno vydržím a zvládnu, můj názor nikoho nezajímá a pod.

Proto se nám nepříjemné situace dějí, a kdo si svá přesvědčení a vzorce chování v těchto situacích uvědomí, tak tímto uvědoměním a novým přístupem vnitřní nastavení změní a i přístup partnera se mění.

Vaše vnitřní síla moudrosti rozpustí všechny typy problémů ve vašem životě.

Problémy – výzvy budou přicházet a odcházet. Jsou součástí toku života a život je změna. Některé problémy – výzvy jsou velké a některé malé. Některé problémy výzvy jsou náročné, ale mnohé lze překonat právě vnitřní moudrostí v jednoduchosti a s lehkostí, která je naší přirozeností.

Než požádáte o pomoc, zkuste problém vyřešit sami. Ale pokud to potřebujete, požádejte o pomoc přátele nebo průvodce k získání odpovědí uvnitř vás samých. Nikdy nedělejte, že nejsou, když je nemůžete okamžitě vyřešit, tím je posílíte a objeví se znovu v jiné situaci.

Výzvy mají různá řešení v závislosti na vašem vědomí, myšlení a postoji. Zkoušejte, pozorujte sebe a své reakce a najdete řešení, jak a kdy se za sebe postavit.

Výzvy přinášejí příležitosti a možnosti, jak stát sami za sebou, vyhovět sobě, myslet i na sebe, tak je hledejte a využívejte své možnosti moudře.

Existují tři typy problémů:

1) Problémy, které je třeba okamžitě vyřešit.

2) Problémy, které je třeba vyřešit, ale lze je vyřešit později.

3) Problémy, které není třeba vůbec řešit.

Pokud máte ke svému problému citový vztah, vaše emoce zatemní váš úsudek a vynoří se uložený pocit s dalšími emocemi z podvědomého záznamu prožitého z minulosti.

Když se objeví problém, vždy se zeptejte se sami sebe, jaký výsledek si vy sami přejete. Co chcete uvnitř sebe vy osobně? Co vám přinese úlevu a radost zároveň. Ptejte se sami sebe, přinese mi nový krok radost nebo pouze ustoupím pro klid? Jaké řešení pro mne jiskří radostí? Postavit se sám za sebe?

Existují různé techniky a cvičení, které můžete aplikovat ve svém osobním životě, ve svém podnikání nebo v obojím, a pokud se na to cítíte, budou vám tyto techniky přínosem v mnoha oblastech vašeho života.

A prakticky si tato cvičení a techniky můžeme společně v lehkosti užít a vyzkoušet na plánovaných praktických seminářích, které se konají v různých termínech na malebné Vysočině, ve středu republiky pro snadný dojezd ze všech stran republiky. Začínáme 20.5.2023 a já už se velmi těším na naše společná setkání.

Když čelíte problému, nikdy nedovolte si myslet, že tohle je konec světa, nebo ještě hůř, že je vše ztraceno, protože se vám do cesty dostal jeden problém – výzva. Musíte se k tomu postavit tak, jak to přijde, a vždy mít perspektivu, že neexistuje žádný problém, který by se nedal vyřešit. Na vše totiž uvnitř nás existuje nejlepší možné řešení. A nyní máte možnost vyzkoušet si, jak naslouchat a získat odpovědi uvnitř sebe a nechat se řídit vnitřním moudrým rádcem, který je součástí každého z nás.

  Nikdy se nenechte přemoci, když se něco pokazí, a nikdy se nelitujte a nenechte litovat, nejste obětí, jste mocní uvnitř sebe samých. Přijímejte výzvy jako přirozený průběh života, vše, co se nám děje má svůj důvod i příčinu, nevěšte hlavu ať už jste bohatí nebo chudí, zaměstnaní, nezaměstnaní nebo samostatně výdělečně činní, ve vztahu nebo momentálně sami, student nebo v důchodovém věku všichni jste jedineční a vždy je šance změny vaší skutečnosti. Ale bez vašeho přičinění se změny ani zázraky nedějí.

  Přijímejte život takový jaký je a učte se každý den nové věci, přijímejte nové výzvy a možnosti v sebevyjádření, sebeprojevu a narůstající sebehodnotě.

  A užívejte si s radostí a úctou svůj život!

  S láskou Marcela

  Komentáře

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů